Uniwersytecki Szpital Zielonogórski inauguruje nowy parking na 250 pojazdów jako część większej inwestycji

Zielonogórski Szpital Uniwersytecki wprowadza znaczącą udogodnienie dla swoich pacjentów, otwierając nowy parking zdolny pomieścić aż 250 samochodów. Parking ten jest wynikiem procesu renowacji systemu komunikacyjnego szpitala, który kosztuje ponad 47 milionów złotych. Grzegorz Potęga, członek zarządu województwa, zauważa, że znalezienie miejsca parkingowego na terenie szpitala wcześniej było zadaniem niewiele różniącym się od dokonania cudu.

W ostatni czwartek, Potęga oraz dyrektor szpitala Marek Działoszyński mieli przyjemność oficjalnie otworzyć nowy parking dla pacjentów lecznicy. Ten nowo powstały obiekt jest zdolny pomieścić właśnie 250 pojazdów.

Nowy parking jest jedynie częścią większej inwestycji, która aktualnie jest w trakcie realizacji. Chodzi o całościową przebudowę układu komunikacyjnego placówki medycznej. Przewidywane koszty tej inwestycji wynoszą łącznie 47,2 mln złotych i są finansowane przez samorząd województwa współzarządzający szpitalem razem z Uniwersytetem Zielonogórskim. Wsparcie finansowe w wysokości 30 mln złotych przekazał poprzedni rząd w ramach programu Polski Ład. Była to jedna z nielicznych dotacji bezpośrednich, które lubuski samorząd otrzymał na własne inwestycje podczas rządów PiS.