Unikalny piknik terapeutyczny "Tworzę Nowe" dla chorych onkologicznie w Ogrodzie Botanicznym Zielonej Góry

W niezwykle malowniczym zielonogórskim Ogrodzie Botanicznym, w ostatni czwartek, dokładnie 20 czerwca, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – piknik terapeutyczny pod nazwą „Tworzę Nowe”. Było to przedsięwzięcie współorganizowane przez Fundację Zielona Arteterapia i Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek. Głównym celem tego eventu było zapewnienie wsparcia osobom walczącym z chorobami onkologicznymi poprzez angażowanie ich w różne formy aktywności artystycznej, jednak impreza była otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Fundacja Zielona Arteterapia, której działalność rozpoczęła się w roku 2020, od początku swojego istnienia koncentruje się na pomocy ludziom z niepełnosprawnościami, promując terapię poprzez sztukę. Wszystko wskazuje na to, że kolejna inicjatywa tej fundacji – piknik terapeutyczny „Tworzę Nowe”, zorganizowany razem z Zielonogórskim Stowarzyszeniem Amazonek, doskonale wpisuje się w te cele. Tym razem, miał on na celu wsparcie osób cierpiących na nowotwory.

„Jest to już drugi piknik terapeutyczny, jaki zorganizowaliśmy jako Fundacja. Tym razem skierowany jest do osób zmagających się z chorobami onkologicznymi, podczas gdy pierwszy był przeznaczony dla osób niepełnosprawnych” – wyjaśnia Monika Kurzyńska, związana z Fundacją. „Jesteśmy przekonani, że sztuka ma moc czynienia cudów” – dodaje.