Uczestnicy rajdu rowerowego nie dali się przestraszyć deszczowi

Mimo deszczowej pogody, uczestnicy rajdu rowerowego, mającego na celu przywitanie wakacji, z entuzjazmem wyruszyli na trasę. Jak sami przyznawali, nie są wykonani z cukru i pokonywanie kolejnych kilometrów dla dobra Zielonej Góry sprawia im radość. W deszczu udali się z placu Bohaterów w kierunku parku znajdującego się w Zielonej Górze Zatoniu. Cała trasa miała długość 14 kilometrów.

Na mecie rajdu rowerzystów, czekały aż 700 medali, choć precyzyjniej rzecz ujmując – połówki. Pierwszą część tego wyjątkowego trofeum można było zdobyć podczas Wiosennej Masy Krytycznej 3 czerwca na lotnisku w Zielonej Górze Przylepie, gdzie odbywał się festyn. Dla uczestników rajdu wystąpił DJ Bamse.

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, oraz szef Stowarzyszenia Rowerem do przodu, Robert Górski, od wielu lat zachęcają mieszkańców miasta i regionu do aktywności fizycznej w czasie wolnym. Liczba ścieżek rowerowych ciągle wzrasta, dlatego warto często zamieniać samochód na rower. Wprowadzenie nowych nawyków i zerwanie z siedzącym trybem życia mają na celu ogólnopolski konkurs Rowerowa Stolica Polski, w którym Zielona Góra bierze udział kolejny raz.

Legendarny zawodnik zielonogórskiego żużla, Andrzej Huszcza, który stał się ambasadorem akcji, przekonuje, że lepiej jest jeździć rowerem niż chodzić. Tymczasowo Zielona Góra zajmuje siódme miejsce w rankingu Rowerowej Stolicy Polski. Rajd rowerowy na powitanie wakacji stanowi szansę na zdobycie kolejnych punktów dla miasta.