Tysiące kibiców będzie mogło zobaczyć mecz Lechii Zielona Góra z Legią Warszawa

Kibice zielonogórskiej drużyny piłkarskiej oraz wszyscy fani piłki nożnej mogą się cieszyć. Wszystko za sprawą tego, że prezydent Zielonej Góry, a więc Janusz Kubicki zadecydował, że mecz pomiędzy Lechią Zielona Góra a Legią Warszawa będzie kwalifikowany jako impreza masowa. Dzięki temu to ćwierćfinałowe spotkanie w ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski będzie mogło obejrzeć aż pięć tysięcy kibiców.

Mecz zakwalifikowany jako impreza masowa

Wszyscy kibice klubu piłkarskiego Lechii Zielonej Góry oraz osoby związane z klubem mogą się cieszyć. W końcu udało się zakwalifikować ćwierćfinałowe spotkanie z Legią Warszawa jako impreza masowa. Jak wiadomo łatwo nie było, ponieważ lustracje m.in. przez policję zielonogórskiego stadionu MOSiR-u, który znajduje się przy ulicy Sulechowskiej, trwały dość długo. Służby miały zastrzeżenia co do monitoringu na stadionie. Oprócz tego problematyczne są również wejścia i wyjścia ewakuacyjne.

Na szczęście wszystko zakończyło się pozytywnie i udało się uzyskać zgodę na imprezę masową. Dzięki temu na stadionie mecz będzie mogło obejrzeć pięć tysięcy kibiców. Gdyby tak nie było, to na stadion mogłoby wejść jedynie 999 kibiców. Czasu na zażegnanie problemów nie było zbyt wiele, ponieważ mecz pomiędzy Lechią Zielona Góra a Legią Warszawa odbędzie się we wtorek, dnia 28 lutego o godzinie 13:00.