Oficjalne otwarcie Dziennego Domu „Senior +” w Zielonej Górze

Seniorzy z Zielonej Góry oraz okolic będą mieli teraz miejsce, w którym spędzanie czasu będzie samą przyjemnością. Mowa o Dziennym Domie „Senior +”, który został otwarty przy ulicy Reja w Zielonej Górze.

Jakie atrakcje czekają na seniorów w Dziennym Domu „Senior +”?

Przede wszystkim seniorzy mogą korzystać z nowoczesnego miejsca, które zostało odrestaurowane, ponieważ wcześniej Dzienny Dom „Senior +” był po prostu Dziennym Domem Pobytu „Retro”. Teraz seniorzy mogą przyjść do odrestaurowanego miejsca, a tutaj czeka na nich mnóstwo atrakcji. Jak zaznacza jedna z seniorek, już od samego rana ma ona chęć, aby tutaj przyjść. Wszystko za sprawą tego, że świetnie tutaj się czuję. Seniorzy mają zapewnione w trakcie dnia wiele zajęć. Mowa m.in. o zajęciach manualnych, takich jak wszelkie rodzaju ręczne prace. Seniorzy tworzą serwetki, ozdoby, stroiki, czy też kartki świąteczne. Ponadto mają zapewnione dodatkowe aktywności fizyczne, jak spacery, gimnastykę, muzykoterapię (połączenie tańca i muzyki), czy też wycieczki.

W Dziennym Domie „Senior +” wymieniono także wiele rzeczy. Pojawiła się platforma dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu mogą oni pokonywać schody. Ponadto jest nowy piec kondensacyjny, a także odświeżono pomieszczenia. Zamontowano klimatyzację, a także zakupiono nowy sprzęt komputerowy, RTV AGD, czy też meble i potrzebne naczynia, sprzęt medyczny i wiele, wiele więcej.