Trzecia edycja rowerowego rajdu zorganizowana przez Stowarzyszenie Rowerem do Przodu

Stowarzyszenie Rowerem do Przodu, znanym z promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, ponownie zaprosiło wszystkich entuzjastów dwóch kółek do udziału w rajdzie rowerowym. Wydarzenie to, organizowane po raz trzeci, odbywało się tuż przed rozpoczęciem letnich wakacji. W ramach tego wydarzenia, uczestnicy mieli również okazję poznać wyniki rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski.

W Ogrodzie Botanicznym, około godziny 17:50, zgromadzeni rowerzyści otrzymali drugą część zestawu medalowego – wyraz uznania za ich wysiłek i zaangażowanie. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na podsumowanie konkursu o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Sprzyjająca atmosfera była dodatkowo podkreślona przez oprawę muzyczną oraz poczęstunek dla przybyłych.

Podczas ceremonii wręczono nagrody dla tych rowerzystów, którzy pokonali najwięcej kilometrów na rzecz Zielonej Góry. Prezydent Janusz Kubicki ufundował dla uczestników tej rywalizacji aż 1000 medali okolicznościowych.

Każda osoba, która wzięła udział w tym rowerowym rajdzie, otrzymała dwa medale: jeden jako drugą część rowerowego kompletu i drugi – okolicznościowy – za liczne kręcone kilometry na rzecz Zielonej Góry.