Niepokojące prognozy pogodowe dla Lubuskiego – ostrzeżenie drugiego stopnia

Położone w zachodniej Polsce województwo lubuskie stoi w obliczu niecodziennego zjawiska pogodowego, którym jest znaczący skok temperatur. Tego typu ekstremalne zmiany klimatyczne nie są często dostrzegane na lokalnych termometrach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zdecydował się wydać poważne ostrzeżenie drugiego stopnia, podkreślając konieczność szczególnego dbania o swoje zdrowie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez IMGW, mieszkańców Lubuskiego czeka fala upałów. Niekorzystne warunki pogodowe mogę stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.

Specjaliści przewidują, że najwyższa temperatura w sobotę osiągnie wartości między 31°C a 35°C, zależnie od dokładnej lokalizacji w regionie – wschód czy zachód. Jednakże, niedziela i poniedziałek także będą gorące, z temperaturami odpowiednio wynoszącymi od 30°C do 33°C oraz około 30°C. W nocy natomiast najniższe wartości temperatury spadną do poziomu od 18°C do 20°C na większości obszaru Lubuskiego. Takie dane zostały zawarte w ostatnim komunikacie IMGW.