Trzeci raz w historii żużlowcy z Polski zdobywają tytuł drużynowych mistrzów Europy

Polska ekipa żużlowców po raz trzeci w swojej historii ma okazję cieszyć się z tytułu drużynowych mistrzów Europy. Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek, wychowankowie klubów żużlowych z regionu lubuskiego, oraz braci Piotr i Przemysław Pawliccy, obecnie reprezentujący NovyHotel Falubaz Zielona Góra, mieli swój udział w tym sukcesie podczas zawodów rozgrywanych w Grudziądzu.

Drużynowe Mistrzostwa Europy są najświeższą inicjatywą FIM Europe. Cykl zawodów debiutował w sezonie 2022, a przez pierwsze dwie edycje dominowała na nich reprezentacja Polski. Jej zawodnicy triumfowali dwa lata temu podczas inauguracyjnego finału w Poznaniu, a rok później utrzymali swój tytuł na niemieckim torze w Stralsundzie. Tym razem również znajdowali się w gronie głównych faworytów do zwycięstwa na torze w Grudziądzu.

Przed startem zawodów pojawiło się przypuszczenie, że sporym wyzwaniem dla naszych żużlowców mogą okazać się rywale z Danii. Do takiego wniosku skłaniało obecność w duńskim składzie Mikkela Michelsena, który jest jedynym uczestnikiem cyklu Grand Prix, a także Andersa Thomsena – zawodnika ebut Stali Gorzów oraz Rasmusa Jensena, reprezentującego NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Jednakże, mimo że na papierze polski zespół nie wydawał się być najmocniejszy, to i tak, jak się okazało, dla rywali stał się nie do pokonania.