Triumf strzelców Gwardii Zielona Góra na mistrzostwach Polski juniorów w Bydgoszczy

Na niedawno zakończonych mistrzostwach Polski juniorów w strzelaniu sportowym, które odbyły się w Bydgoszczy, znaczący sukces odnieśli zawodnicy Gwardii Zielona Góra. Z powodzeniem rywalizowali z innymi drużynami i zdobyli aż 13 medali, dominując w klasyfikacji drużynowej. Przy tym pokonali nawet miejscowy Zawisza, który był faworytem tych zawodów.

Rozgrywka cieszyła się dużym zainteresowaniem, z udziałem ponad 200 strzelców z 45 klubów sportowych. Wśród nich znajdowała się 14-osobowa drużyna strzelców z Gwardii Zielona Góra.

Jerzy Zarzycki, trener zielonogórskich strzelców, opowiadał o przebiegu zawodów: „Zawody miały miejsce na doskonale przygotowanych strzelnicach. Nasi zawodnicy poszli do walki pełni determinacji i gotowi do ostrej rywalizacji o medale i pozycje tuż za podium. Ostatecznie, osiągnęliśmy niesamowite rezultaty – zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji klubów, z wynikiem 215 punktów. Miejscowi strzelcy, mimo iż byli faworyzowani, zdobyli tylko 198 punktów. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Kalibra Białystok z 163 punktami. Co więcej, nasi zawodnicy zwyciężyli również w klasyfikacji województw.”