Triumf Patryka Żyworonka na Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów

Patryk Żyworonek, znany sportowiec reprezentujący ZKS Zielona Góra, stał się kluczową postacią polskiej drużyny podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, które odbyły się w Gliwicach. Jego niezapomniane występy z pewnością zapadną w pamięć wielu miłośników sportu.

Młody, lecz niesamowicie utalentowany zawodnik, którego kieruje trener Lucjan Błaszczyk, zdobył aż trzy medale w kategorii kadetów. Z dumą wrócił do domu ze złotym oraz dwoma srebrnymi medalami. Wyjątkowy moment dla 14-letniego Żyworonka to zdobycie tytułu Mistrza Europy w grze podwójnej, co osiągnął razem z Mateuszem Sakowiczem z Dekorglass Działdowo.

Podczas rywalizacji Patryk i Mateusz pokonali wiele mocnych drużyn. W ćwierćfinale przeciwnikami byli Jaksa Krivokapcic i Stefan Radonjic z Czarnogóry. Polacy wygrali to spotkanie bez straty seta, kończąc je wynikiem 3:0. W półfinale spotkali się na stole ping-pongowym z włoskim duetem – Danilo Faso i Francesco Trevisan. Ta walka była bardziej zacięta, ale nasza para triumfowała wynikiem 3:1. Finałowe starcie miało miejsce pomiędzy Patrykiem i Mateuszem a parą składającą się z Juliana Rzihausscheka z Austrii oraz Tiago Abioduna z Portugalii. Także w tym przypadku Polacy zwyciężyli, pokonując rywali wynikiem 3:1, co zapewniło im złoto.