Szymon Sowiński zdobywa brąz na Mistrzostwach Świata w Strzelectwie Osób Niepełnosprawnych

Na arenie międzynarodowej sportu, Szymon Sowiński z klubu Start Zielona Góra pokazał świetne umiejętności strzeleckie, zdobywając brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Strzelectwie dla Osób Niepełnosprawnych. Konkurencja, w której osiągnął ten znaczący sukces to strzelanie z pistoletu P5. Do drużyny, która przyczyniła się do zdobycia medalu, należeli również Kacper Pierzyński i Maciej Burzyński.

Mistrzostwa te miały miejsce w stolicy Peru, Limie. Pomimo że Sowiński nie zdobył medali w innych konkurencjach, jego wyniki były bliskie strefy medalowej. Występował w różnych konkurencjach strzeleckich, pokazując wszechstronne umiejętności zawodnika profesjonalnego strzelectwa.

Zajął dziewiąte miejsce w strzelaniu z pistoletu sportowego, piąte miejsce w konkurencji strzelania z pistoletu dowolnego, zajmując równocześnie czternaste miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznym. Wreszcie, Sowiński był ósmy w konkurencji pistoletu pneumatycznego standard, pokazując swoje umiejętności strzeleckie na różnych platformach.