Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przygotowuje się do implementacji najważniejszego projektu w historii instytucji – budowy Lubuskiego Centrum Onkologii

Na horyzoncie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze pojawia się niezwykle ambitny plan, który zrewolucjonizuje działanie placówki. Nagłośniony projekt dotyczy konstrukcji Lubuskiego Centrum Onkologii, czyniąc go największą inwestycją w historii tej instytucji. Mimo że prace budowlane nie ruszyły jeszcze pełną parą, szpital uzyskał już niezbędne zezwolenie pozwalające na rozpoczęcie skomplikowanego procesu realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.

Przywołując fakty z ostatniego roku, warto przypomnieć, że Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło konkurs grantowy, w wyniku którego nasza placówka medyczna została wybrana jako jedna z tych, które otrzymają dofinansowanie. Planowany projekt będzie finansowany z tzw. funduszu medycznego, a jego koszt wyniesie 243 miliony złotych. Obecnie trwają rozmowy ze stroną rządową na temat konkretnych szczegółów tej inwestycji, co przedstawia dr Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego.

Nie ukrywamy naszego zadowolenia z pozytywnej oceny całego projektu przez Ministerstwo Zdrowia. Obecnie czekamy na oficjalne potwierdzenie z gabinetu premiera. Nasze oczekiwania skierowane są teraz w stronę rządu, który powinien wpisać ten projekt do długoterminowych planów. Optymistycznie zakładamy, że cały proces ruszy pełną parą po trzecim kwartale i będziemy mogli podpisać umowy dotacyjne. To pozwoli nam na zawieranie kontraktów z wykonawcami prac budowlanych, które stanowią kluczowy element realizacji tego przedsięwzięcia.