Sukces młodej drużyny Lechii Zielona Góra w IV lidze

Lechia Zielona Góra II, drużyna rezerw rywalizująca w IV lidze, wyraża zadowolenie z obecnego sezonu. Zespół, prowadzony przez trenera Mateusza Reusa, zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w klasyfikacji.

Mając w składzie wielu młodych zawodników, drużyna odniosła dotychczas 13 zwycięstw i doznała 13 porażek, a także zremisowała 6 razy. Mateusz Reus debiutuje jako trener pierwszego zespołu nie tylko w rezerwach Lechii Zielona Góra, ale również w piłce seniorskiej ogólnie.

Reus ma już doświadczenie pracy w strukturach Lechii Zielona Góra jako trener drużyny trampkarzy, którzy rywalizują w lidze wojewódzkiej. Otrzymał propozycję sprawdzenia się jako trener seniorskiego zespołu i po przemyśleniach postanowił się na to zgodzić. Skład Lechii II tworzą głównie młodzi zawodnicy urodzeni w latach 2006 i 2007, co ułatwiało trenerowi Reusowi współpracę ze względu na wcześniejsze doświadczenia w pracy z młodzieżą. Ponadto Reus sam zdobywał doświadczenie w szatniach drużyn grających w IV lidze.

Głównym wyzwaniem dla trenera jest adaptacja do seniorskiej piłki nożnej, która charakteryzuje się inną specyfiką gry niż rozgrywki młodzieżowe. Niemniej jednak, wyniki osiągnięte przez drużynę Lechii Zielona Góra II są obiecujące, a zawodnicy mają szansę na dalszy rozwój i sukces pod okiem trenera Mateusza Reusa.