Stelmet Falubaz Zielona Góra z pewnym zwycięstwem w pierwszym półfinałowym meczu play-off eWinner 1. Ligi

W piątek, dnia 26 sierpnia w Zielonej Górze odbyło się spotkanie pomiędzy Stelmetem Falubaz Zielona Góra a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Było to spotkanie żużlowe rozgrywane w ramach półfinałowej fazy play-off eWinner 1. Ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 55:35, co znacząco przybliża zielonogórzan do występu w finale eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Wygrana Stelmetu Falubaz Zielona Góra

Mecz pomiędzy Stelmetem Falubaz Zielona Góra a Abramczyk Polonią Bydgoszcz był zapowiadany jako szlagier fazy play-off eWinner 1. Ligi przez ekspertów z serwisu www.speedway-liga.pl. Mecz rozpoczął się od wyrównanego biegu nr 1, w którym padł remis. Jednak już od biegu nr 2 na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy nie oddali go już do samego końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 55:35 i to żużlowcy z Zielonej Góry są zdecydowanym faworytem do ostatecznego wywalczenia awansu do finału play-off eWinner 1. Ligi. Rewanż pomiędzy obiema ekipami odbędzie się 4 września w Bydgoszczy.

Poważny wypadek Adriana Miedzińskiego

W omawianym meczu doszło niestety do nieszczęśliwego zdarzenia. Podczas jednego z biegów dwóch zawodników zderzyło się i potem uderzyło również w bandy okalające tor. Był to Adrian Miedziński oraz Max Frick. O ile Australijczyk wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku, to jednak Adrian Miedziński bardzo mocno ucierpiał. Stracił on przytomność i od razu po upadku musiał zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Wstępne badania wykazały, że zawodnik posiada uraz aksonalny, a także urazy piersiowego oraz szyjnego odcinka kręgosłupa. Na ten moment nie znamy więcej szczegółów na temat zdrowia zawodnika.