Droga na odcinku Zielona Góra-Krosno Odrzańskie zostanie czasowo zamknięta

Z powodu przebudowy niewielkiego mostu znajdującego się przy samym wjeździe do Krosna Odrzańskiego zamknięta ma zostać droga na odcinku Zielona Góra-Krosno Odrzańskie. Przypomnijmy, że jest to odcinek wchodzący w skład Drogi Krajowej nr 29. Kierowcy będą mogli liczyć na wyznaczony objazd w tym miejscu.

Firma Budimex zajmie się przebudową mostu na DK29

Prace związane z przebudową niewielkiego mostu na wjeździe do Krosna Odrzańskiego zostaną przeprowadzone przez firmę Budimex. To właśnie ta firma została wyłoniona w przetargu do wykonania tych prac.

W ramach prowadzonych prac zostanie wykonana rozbiórka starego mostu. Co ciekawe, nowy most oczywiście zostanie wybudowany, jednak w zupełnie innym miejscu. Nowy most będzie jednak zlokalizowany niedaleko starego, lecz po prostu nastąpi przesunięcie, aby mieścił się on dalej od skrzyżowania. Dlaczego jego lokalizacja zostanie nieco przesunięta? Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym właśnie w tym miejscu.

Prace związane z rozbiórką starego mostu przy wjeździe do Krosna Odrzańskiego i budową nowego mostu w nieco innej lokalizacji mają łącznie pochłonąć nieco ponad 3,5 miliona złotych. Czas trwania tej inwestycji ma wynosić mniej więcej osiem miesięcy od momentu. Czas ten liczony jest od momentu, gdy pomiędzy obiema stronami oficjalnie została podpisana umowa.

Utrudnienia na Drodze Krajowej nr 29 z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi na trasie z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego mają powstać utrudnienia drogowe. W związku z tym już od 16 sierpnia ma zostać wytyczony specjalny objazd. Należy więc liczyć się z tym, że czasowo zmieni się organizacja ruchu drogowego na tym odcinku drogi.