Start nowego sezonu Lotto Superligi tenisa stołowego z udziałem ZKS-u Palmiarnia Zielona Góra

Sezon rozgrywek w tenisie stołowym w ramach Lotto Superligi został oficjalnie inaugurowany. W puli dwunastu czołowych drużyn znalazł się ponownie klub ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Jest to jednak istotne, że ich pierwsze spotkanie odbędzie się nie wcześniej niż 17 września.

Trener Lucjan Błaszczyk, nazywany również „Lucek”, jest pełen optymizmu na przedstawiony sezon. Ciekawostką jest fakt, że zielonogórski zespół w poprzednim sezonie gwarantował sobie pozostanie w jednej z najbardziej prestiżowych europejskich lig mimo posiadania najmniejszego budżetu wśród uczestników tych rozgrywek. Na pewien czas wydawało się nawet, że drużyna ZKS-u awansuje do tzw. „grupy mistrzowskiej”. Brakowało jednak niewiele, by osiągnąć ten cel.

Ostatecznie, pod przewodnictwem swojego trenera Lucjana Błaszczyka, ekipa zakończyła grę na dziewiątym miejscu. Przy czym warto dodać, że przed sezonem spekulowano, iż walka o utrzymanie się w lidze będzie trudnym zadaniem dla tego zespołu. Po reorganizacji rozgrywek aż cztery drużyny musiały pożegnać się z Superligą.