Śnieg na zielonogórskich drogach. Panują trudne warunki

Po raz kolejny służby drogowe mają mnóstwo pracy w związku z intensywnymi opadami śniegu. Już w nocy zielonogórskie drogi przykryły się białą warstwą śniegu. Nad ranem niestety w wielu miejscach spadło na tyle dużo śniegu, że doszło do kilku kolizji drogowych.

Trudne warunki drogowe w Zielonej Górze i okolicach

Od samego dzisiejszego poranka kierowcy muszą zmagać się z trudnymi warunkami drogowymi. Osoby, które rano wyjechały na drogi musieli zachować szczególną ostrożność, ponieważ pogoda znacząco utrudniła im jazdę. Niestety, ale m.in. w Barcikowicach doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku zderzenia dwóch samochodów, jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Osoby związane z zielonogórskim Zakładem Gospodarki Komunalnej zakomunikowały, że aż tak intensywne opady śniegu rzeczywiście ich zdziwiły, jednak byli przygotowani na każdą sytuację, dzięki czemu do ZGK nie wpłynęły żadne zawiadomienia o potrzebnym wsparciu w jakiś konkretnych terenach miasta. Na szczęście już wieczorem aura pogodowa ma się poprawić, co przełoży się również na lepsze warunki drogowe.