Sezon otwarcia Enea Zastal BC w Orlen Basket Lidze

Kibice Enea Zastal BC powinni zaznaczyć na swoich kalendarzach 21 września jako wyjątkowo ważną datę. To właśnie tego dnia zielonogórska drużyna rozpocznie swoje pojedynki w ramach Orlen Basket Ligi. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie stary rywal – warszawski zespół Legii, z którym Zielonogórzanie zamknęli poprzedni sezon koszykówki.

Swoje pierwsze spotkanie na własnym boisku, w hali CRS, Enea Zastal BC zaplanował na piąty dzień października. Tego dnia zmierzą się z Treflem Sopot. Z jedenastu najbliższych meczów, tylko dwa będą miały miejsce w Zielonej Górze. Oprócz wspomnianego starcia z Treflem, zielonogórskie drużyny zmierzą się na własnym terenie także 11 listopada z Kingiem Szczecin. Najwięcej domowych spotkań czeka zawodników prowadzonych przez Davida Dedka w styczniu i lutym. Na 27 kwietnia zaplanowano zakończenie sezonu zasadniczego.

Zwiastunem nadchodzących zmagań jest również wiadomość o zmianach w sztabie szkoleniowym Enea Zastal BC. Klub z Zielonej Góry ogłosił nawiązanie współpracy z nowym asystentem trenera Davida Dedka, Virginijusem Sirvydisem. Ten 50-letni Litwin przed dołączeniem do zielonogórskiego klubu pracował w swoim rodzinnym kraju.