Rekordowy rok dla portu lotniczego Zielona Góra-Babimost: najwięcej pasażerów w historii

Od początku tego roku, port lotniczy Zielona Góra-Babimost w województwie lubuskim przyjął ponad 51 tysięcy podróżujących. Biuro prasowe Polskich Portów Lotniczych (PPL) z radością podkreśla, że to o ponad 20 tysięcy więcej niż we współczesnym okresie roku 2019.

PPL z dumą poinformowało, że sam listopad br. przyniósł obsługę niemal 2 tysiące 700 pasażerów. Biuro prasowe podkreśla, że już teraz jest pewne, iż rok 2023 port lotniczy Zielona Góra-Babimost zakończy z rekordową w swojej historii liczbą odprawionych podróżnych.

Aktualnie, PLL LOT obsługuje połączenia z Babimost do Warszawy pięć razy w tygodniu. Dodatkowo, jedno z biur podróży rozpoczęło sprzedaż organizowanych na zimę wycieczek do Egiptu. Pierwsze samoloty do popularnego kurortu Marsa Alam wyruszą z Zielonej Góry już 22 grudnia tego roku.

Biuro prasowe donosi również, że kilka biur podróży rozpoczęło już sprzedaż wycieczek na sezon letni 2024. Ofertę obejmuje takie destynacje jak Monastyr i Enfidha w Tunezji, Alanya w Turcji oraz Tirana w Albanii – informuje komunikat PPL.