Raków Częstochowa – Jak Mistrz Polski radzi sobie z nowym sezonem?

Wchodząc w nowy sezon, Raków Częstochowa, aktualny Mistrz Polski, jest drużyną, która nie miała sobie równych w poprzednich rozgrywkach. Właśnie ta dominacja na polskim podwórku stawia drużynę z Częstochowy przed atrakcyjną perspektywą zmagań w Lidze Mistrzów. Istnieje jednak pewna kwestia, która rodzi wątpliwości dotyczące przyszłego występu – to szerokość kadry drużyny spod Jasnej Góry.

Dołączenie do składu takich zawodników jak John Yeboah, Łukasz Zwoliński i Adnan Kovacevic poprzez transfer z innego klubu jest odpowiedzią na straty po odejściu kluczowych zawodników z poprzedniego sezonu. Są oni niczym łaty na dziury, które powstały po tej masowej dezercji. W szczególności biorąc pod uwagę fakt, że Raków zdobył mistrzowski tytuł walcząc tylko na jednym froncie.

Konsekwencje awansu do fazy grupowej jednego z europejskich pucharów mogą stanowić znaczne utrudnienie dla Rakowa w powtórzeniu sukcesu z ubiegłego roku. To właśnie ten potencjalny awans może być decydującym czynnikiem wpływającym na możliwość powtórzenia osiągnięcia zeszłorocznego sukcesu Mistrza Polski.