Przebudowa układu komunikacyjnego szpitala w Zielonej Górze powoduje ograniczenia w parkowaniu

Kolejna faza prac związanych z przebudową układu komunikacyjnego w szpitalu w Zielonej Górze, które rozpoczął się ostatnio, wiąże się z koniecznością ograniczeń w możliwości parkowania na terenie lecznicy. Paweł Urbański, który pełni funkcję kierownika Działu Inwestycji i Remontów w placówce, podzielił się informacjami na temat postępu prac.

Ponieważ prace wpłynęły na obecny układ parkingu, tymczasowo zmniejszyła się liczba dostępnych miejsc do parkowania do kilkudziesięciu dla samochodów. Planowany czas finalizacji wszystkich prac to wrzesień. Pomimo tych niekorzystnych okoliczności, szpital rozwija nowy parking, który pozwoli na zwiększenie ilości miejsc parkingowych po ukończeniu prac.

Personel szpitala apeluje do pacjentów i ich rodzin o ograniczenie korzystania z prywatnych pojazdów przy dojeździe do placówki. Zalecają skorzystanie ze środków transportu publicznego lub zaparkowanie samochodu na parkingu przy Palmiarni, który jest niedaleko, a następnie przemieszczenie się pieszo lub komunikacją miejską do szpitala.