Poprawa sytuacji drogowej w Zielonej Górze: otwarcie ul. Kupieckiej po długotrwałym remoncie

Z niecierpliwością oczekiwany moment przez zielonogórskich kierowców nadszedł w końcu. W dniu dzisiejszym, tj. 19 października, nastąpiło uroczyste otwarcie poprawionej i odnowionej ulicy Kupieckiej w Zielonej Górze. Autobusy miejskiego przewoźnika MZK Zielona Góra zmieniają swoje trasy.

Od 8 sierpnia tego roku, centrum Zielonej Góry borykało się z poważnymi problemami komunikacyjnymi. Powodem było całkowite zamknięcie dla ruchu drogowego odcinka ulicy Kupieckiej, rozciągającego się od skrzyżowania z ul. Bohaterów Westerplatte oraz Wojska Polskiego aż do ul. Zamkowej.

Według informacji przekazanych przez Urząd Miasta Zielona Góra, głównym celem inwestycji była budowa sieci kanalizacji deszczowej na tym obszarze. Prace budowlane prowadzone w sercu miasta powodowały znaczne zatory ruchu drogowego, zwłaszcza podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Początkowo planowano, że prace zakończą się 15 października, czyli nieco ponad dwa miesiące po rozpoczęciu remontu. Niestety, termin ten uległ kilkukrotnym przesunięciom. Ostatecznie ulica Kupiecka została otwarta dla ruchu dopiero dzisiaj, 9 listopada.