Jarosław Hampel znowu na torze w Zielonej Górze po sześcioletniej przerwie

Po sześciu latach absencji, Jarosław Hampel powraca na żużlowy tor w Zielonej Górze, gdzie w nowym sezonie będzie reprezentować Eneę Falubaz. Wyraz swego entuzjazmu z tego powrotu nie kryje, podkreślając swoje przywiązanie do toru przy ulicy W69, który uważa za jedno ze swoich ulubionych miejsc do rywalizacji.

Jarosław Hampel wyznał, że cieszy się na myśl o wspólnych staraniach z drużyną o osiągnięcie jak najlepszych wyników. Przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA – spółki zarządzającej zespołem Falubazu, Wojciech Domagała, jest przekonany o dużym potencjale Hampela, który według niego będzie silnym punktem drużyny.

Domagała podkreśla, że Hampel świetnie zna tor w Zielonej Górze, ale równie dobrze radzi sobie na innych obiektach ekstraligowych. Udowodnił to między innymi w fazie play off bieżącego sezonu.

Jarosław Hampel to żużlowiec z dużym doświadczeniem – liczy 41 lat i swoją karierę rozpoczął w 1998 roku. W swoim dorobku ma tytuł mistrza świata juniorów, trzy medale indywidualnych mistrzostw świata (dwa srebrne i jeden brązowy) oraz sześć złotych medali drużynowych mistrzostw świata.