Podsumowanie sezonu Lechii Zielona Góra i plany na przyszłość

Audycja Piłkarska Zielona Góra przed przerwą wakacyjną była poświęcona przede wszystkim podsumowaniu minionego sezonu drużyny Lechii Zielona Góra, jednak pojawiło się również sporo pytań dotyczących przyszłości klubu. W programie wystąpił gościnnie trener zespołu, Andrzej Sawicki.

W wywiadzie dla Radia Index szkoleniowiec przyznał, że mimo zbliżającego się urlopu, nie zamierza odpoczywać bezczynnie. Planuje przeznaczyć najbliższe dni na wypoczynek nad morzem, ale jednocześnie będzie prowadził poszukiwania nowych piłkarzy dla swojej drużyny. Sawicki zaznaczył, że wzmocnienia są niezbędne, ponieważ w ostatnich rozgrywkach zespół miał problemy z rywalizacją na odpowiednim poziomie.

Trener przyznał, że rozmawiał już z wieloma potencjalnymi kandydatami, jednak zauważył, że na rynku piłkarskim panuje obecnie inflacja. Stawki finansowe, które pojawiają się w kontekście III ligi, są zdaniem Sawickiego znacznie zawyżone. Dodał również, że nie ma co liczyć na pozyskanie reprezentantów Polski czy nawet byłych zawodników kadry narodowej. Niemniej jednak trener wyraził nadzieję, że uda się ściągnąć do Lechii piłkarzy znanych w świecie futbolu.