Pierwsze treningi żużlowców Falubazu Zielona Góra szykowane na torze w Rzeszowie

Zakończenie zgrupowania zawodników Falubazu Zielona Góra w Świnoujściu zwiastuje zbliżające się treningi na motocyklach. Niestety, ze względu na trwające prace remontowe na stadionie W69 w Zielonej Górze, dotyczące przede wszystkim parku maszyn i sektora przeznaczonego dla kibiców gości, zawodnicy muszą nieco przeczekać przed powrotem na swój macierzysty tor.

Skutkiem tych okoliczności jest zaplanowanie pierwszych treningów na torze w innym mieście. Dniem, w którym zielonogórscy żużlowcy po raz pierwszy będą trenować poza swoim stadionem, są czwartek i piątek, czyli 7-8 marca. Wybrany do tego celu tor znajduje się w Rzeszowie.

W kwestii udziału poszczególnych zawodników w tych treningach, już teraz wiadomo, że Piotr Pawlicki nie weźmie w nich udziału. Zawodnik ten pod koniec pobytu w Świnoujściu odniósł kontuzję mięśnia. Brak obecności Pawlickiego nie będzie jedynym. Z drużyną Falubazu Zielona Góra nie pojedzie również Jan Kvech, który już 5 marca udał się do Gorican, by tam odbyć próbne jazdy.