Orlen S.A. PGNiG w Zielonej Górze: Akcja krwiodawstwa "Dar krwi na Dzień Dziecka"

Zielonogórska filia Orlen S.A. należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa podjęła dzisiaj inicjatywę zorganizowania akcji charytatywnej związanej z oddawaniem krwi, zwanej „Dar krwi na Dzień Dziecka”. Wydarzenie to nie tylko umożliwiało bezpłatne oddanie krwi, ale także oferowało możliwość sprawdzenia poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z porad medycznych i nauki podstaw pierwszej pomocy.

„To co robimy, ma głęboki sens, bowiem zdajemy sobie sprawę z ogromnej wartości jaka kryje się w darze, jakim jest krew” – wyraziła swoje przekonanie Dorota Mundry, szefowa działu komunikacji w Orlen S.A. PGNiG w Zielonej Górze, dodając, że firma organizuje takie akcje od wielu lat.

Akcja została zrealizowana przy współpracy z Lubuskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża mającym siedzibę w Zielonej Górze.

Jacek Fortuna, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Nafta” podkreśla: „Osoba, która oddaje krew, zasługuje na miano Honorowego Dawcy. Jednak, aby zdobyć tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy, musisz poświęcić więcej czasu i przekazać odpowiednią ilość krwi”.