Okres transferowy w Lechii Zielona Góra: trzech piłkarzy żegna się z klubem

Mimo że w III lidze piłkarskiej obecnie panuje sezon urlopów, to nie oznacza, że kluby pozostają biernymi widzami tego okresu. Spójrzmy na działania Lechii Zielona Góra, którą poza innymi wydarzeniami charakteryzuje fakt ogłoszenia odejścia kilku swoich zawodników.

Czas na transferowe roszady w Lechii Zielona Góra. Na tę chwilę mówimy o transmisjach jedynie „wychodzących”. Transferowe okno jest jeszcze na wczesnym etapie rozkręcania się, lecz już teraz jesteśmy w stanie potwierdzić odejście trzech zawodników z drużyny z Zielonej Góry. Mykyta Łoboda, który od 2021 roku był członkiem Lechii, zdecydował się na zmianę barw klubowych i przeniósł się do Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański, rywala ligowego Lechii.

Łoboda przez dwa sezony stanowił jedną z ważniejszych postaci w drużynie Lechii, zdobywając w tym czasie 12 bramek w lidze. Niemniej jednak, w obecnej kampanii jego udział w grze był wyraźnie ograniczony. Ciekawostką jest fakt, że jego nowy klub nie jest mu obcy. W przeszłości, w latach 2016-2019, Mykyta Łoboda reprezentował barwy Bytomia Odrzańskiego, kiedy to Odra występowała jeszcze w IV lidze i klasie okręgowej.