Ogród Botaniczny w Zielonej Górze: atrakcje dla całej rodziny

Ogród Botaniczny w Zielonej Górze jest miejscem, które z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom przyrody, jak i rodzinom szukającym atrakcji dla swoich dzieci. To tutaj, wśród zielonych alejek i rozkwitających roślin, można spotkać takie zwierzęta, jak malutkie małpki kapucynki czy urocze lemury. To jednak nie jedyna niespodzianka, którą przygotował dla najmłodszych Ogród – znajduje się tu bowiem ogromny krokodyl, oczywiście w formie zabawki.

Ale to nie tylko zwierzęta przyciągają odwiedzających do Ogrodu Botanicznego. Właśnie teraz, gdy wszystko budzi się do życia po zimie, na zwiedzających czeka wiele gatunków roślin, które obecnie przechodzą przez fazę kwitnięcia. Wszyscy miłośnicy botaniki z pewnością będą zachwyceni różnorodnością gatunków i pięknem kwiatów.

Dla tych, którzy pragną odpocząć po spacerze oraz posilić się czymś słodkim, przygotowano specjalną strefę wypoczynku oraz stoisko z przekąskami. Jak podkreślają sami mieszkańcy Zielonej Góry, Ogród Botaniczny to idealne miejsce na spacer wiosenny, kiedy to natura pokazuje swoje najpiękniejsze oblicze.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego otwarty jest dla wszystkich chętnych codziennie w godzinach od 9 do 19. Z pewnością warto tam zawitać i poczuć na własnej skórze bliskość natury.