Nachodzi tegoroczne Winobranie. Zaczęto już rozkładać lunaparki

Winobranie, a więc wyjątkowe święto miasta Zielona Góra w tym roku obchodzone będzie w dniach od 3 do 11 września. W mieście już czuć okolicznościową atmosferę, gdyż rozpoczęto rozkładać wszelkiego rodzaju atrakcje związane z tymi wydarzeniami. W dwóch miejscach już teraz możemy zobaczyć, jak rozkładane są lunaparki. A na pewno bez lunaparków ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek winobranie.

Lunaparki z okazji Winobrania w Zielonej Górze

Bez wątpienia jednym z najbardziej tradycyjnych elementów corocznego Winobrania są lunaparki. W tym roku również nie mogło ich zabraknąć. Lunaparki rozpoczęto rozkładać już m.in. na placu Bohaterów. Będą tam przede wszystkim różnego rodzaju karuzele. Począwszy od tych małych, po średnie, duże i największe. Oczywiście ta część zarezerwowana będzie przede wszystkim dla dzieci. Jednak po drugiej stronie ulicy Bohaterów Westerplatte rozłożone będą wszelkiego rodzaju atrakcje z myślą o młodzieży i nieco starszych osobach. Tam pojawią się również różne atrakcje w postaci karuzel.

Mieszkańcy pokochali wrześniowe Winobranie

Na pewno impreza miasta Zielona Góra w postaci Winobrania jest bardzo popularnym wydarzeniem. Niektórzy mówią, że jej wyjątkowość zawdzięczana jest przede wszystkim terminowi, w którym się odbywa. Przypomnijmy, że impreza odbywa się we wrześniu, a więc w okresie, gdy wszyscy już przygotowali się na powrót do szkół i do pracy. A zielonogórskie Winobranie z pewnością dodaje jeszcze wszystkim nutkę wakacji i poczucie rozrywkowego i wakacyjnego spędzania czasu w tym okresie.