Na Starówce w Zielonej Górze pojawią się sportowcy rywalizujący w biegach z przeszkodami

Na zielonogórskiej Starówce odbędą się kolejne zawody sportowe. Już w niedzielę, dnia 3 lipca, na Starówce w Zielonej Górze odbędą się zawody, w których to będzie można wystartować w biegu z przeszkodami. Warto dodać, że niedzielne zawody będą przeznaczone dla dzieci, które będą zaliczać się do jednej z dwóch kategorii wiekowych. Mowa tutaj o kategoriach wiekowych 4-8 lat i 9-13 lat.

Bieg z przeszkodami na początek wakacji

Oczywiście lipiec to czas, kiedy większość osób raczej myśli o wypoczynku nad wodą i miłym spędzaniu czasu podczas wylegiwania się na słońcu. Jednak są osoby, które wolą ten czas spędzać chociaż w małej części w aktywny sposób. I na pewno biegi z przeszkodami to świetna okazja do tego, aby dzieci miały co robić podczas wakacji. Podczas zawodów najmłodsi będą musieli zmierzyć się z torem liczącym około 800 metrów. Oczywiście na torze będą znajdować się przeszkody w różnej formie. Warto dodać, że każda grupa wiekowa będzie miała przeszkody dopasowane do swojej kategorii. Co więcej, uczestnicy po zakończeniu zawodów będą mogli liczyć na nagrodę w postaci medalu i workoplecaka.

Nie tylko zawody dla dzieci – w sierpniu odbędzie się edycja dla osób dorosłych

Przechodząc do sedna, to w niedzielę dnia 3 lipca, na Starówce w Zielonej Górze odbędą się zawody Runaway Drogbruk Junior Zielona Góra. W edycji lipcowej uczestniczyć będą dzieci. Z kolei warto dodać, że już w sierpniu w tym samym miejscu odbędą się te same zawody, jednak już z przeznaczeniem dla osób dorosłych.