Hotele dla owadów przy zielonogórskim szpitalu

W ostatnim czasie przy szpitalu w Zielonej Górze powstały dwie budki z przeznaczeniem dla owadów. Są one bardzo niepozorne, jednak w środku mają naprawdę sporo miejsca, a dla owadów są niczym apartamenty. Dokładniej nowe budki dla owadów znajdują się na skwerze, który mieści się pomiędzy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

O nowych hotelach przy szpitalu w Zielonej Górze

Nowe domki dla owadów pojawiły się w mieście ze względu na owadów. Stworzone zostały we Wrocławiu i to właśnie stamtąd przyjechały do Zielonej Góry. Są one niewielkich rozmiarów, bowiem wysokość każdego hotelu to 60 cm. W środku można znaleźć m.in. trzcinę.

Dzięki nowym budkom owady na pewno będą mogły znaleźć schronienie w okresie letnim. Upały są męczące nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt i owadów. Dzięki takim budkom dla owadów mogą one znaleźć schronienie w upalne dni. Jak wiadomo takie działania znacząco przyczyniają się do pozytywnego wpływania na środowisko oraz ekologię, co jest bardzo ważne w czasach, gdy zmiany klimatyczne oraz skutki efektu cieplarnianego są coraz bardziej odczuwalne. W ostatnim czasie w Polsce ogromne upały spowodowały nawet straty materialne z powodu nawałnic, które przeszły m.in. w Płońsku – więcej informacji na infoplonsk.pl.

Oprócz hoteli pojawią się również kwiaty

Jak powiedziała jedna z osób zaangażowanych w ten projekt, niebawem w pobliżu drewnianych hoteli dla owadów pojawią się także kwiaty. Dzięki temu owady będą miały zapewnione wszystko to, co potrzebne im jest do spokojnego życia. Warto dodać, że taka inwestycja w postaci drewnianych budek jest idealnym zagospodarowaniem terenu, które wpisuje się w politykę Uniwersyteckiego Szpitala na najbliższy czas.