Miasto Bachusa czyli atrakcje winiarskie z okolic Zielonej Góry

Wiele miast na mapie naszego kraju znamy jedynie z kilku haseł. Rzucając jakieś słowo lub wyrażenie, często na myśl przychodzą nam od razu związane z nim skojarzenia. Podobnie jest bardzo często z Zieloną Górą w województwie lubuskim.

Z czego znane jest miasto Zielona Góra?

Nie ma co ukrywać, że większość Polaków zna to piękne miasto przede wszystkim z klubu żużlowego oraz wieczorów kabaretowych. Jednak w rzeczywistości ma ono znacznie więcej do zaoferowania wszystkim turystom. I są to m.in. liczne zabytki znajdujące się w mieście. To właśnie one przede wszystkim stanowią zachętę dla pasjonatów architektury i odwiedzania polskich miast. Jednak będąc w Zielonej Górze oraz w okolicach, naszą uwagę koniecznie powinny zwrócić na małe Bachusy dosłownie rozsypane przez całe miasto.

Zielonogórskie Bachusy

Czemu mówiąc o Zielonej Górze wielu osobom na myśl przychodzą Bachusy? Oczywiście mówiąc o zielonogórskich Bachusach, wszyscy mamy na myśli małe pomniki, które nazywane są jako dzieci Bachusa, a więc rzymskiego boga wina. Otóż miasto od wieków znane było z produkcji wina i winnych winorośli na wzgórzach. Do dzisiaj w regionie żywe są tradycji winiarskie, a liczne winnice tworzą znany lubuski szlak wiana i miodu. Rok w rok w trakcie imprezy o wdzięcznej nazwie Winobranie możemy skorzystać ze zorganizowanych przez miasto wycieczek po określonych winnicach.

Zwiedzanie Zielonej Góry i okolicznych miejscowości

Na wycieczkę do Zielonej Góry (i okolic) możemy wybrać się o każdej porze roku, ponieważ w wielu winnicach nie tylko możemy spróbować lokalnych napitków, ale również przenocować, spróbować doskonałej kuchni, czy też skorzystać ze spa. Obiekty w Górzykowie czy Wiechlicach zachwycają nie tylko swoimi wyrobami ale również wyglądem całych obiektów, do których aż ma się chęć wybrać chociaż na weekend. Warto zastanowić się nad wizytą w chociaż jednym z nich, nawet jeśli nie jesteśmy pasjonatami sztuki winiarskiej. Chociaż tak naprawdę zielonogórskie Bachusy powinny zaciekawić każdego. Przemierzając przez to miasto na pewno sobie o nich przypomnimy.