Mecz koszykówki koszykarzy z Zielonej Góry w święto Trzech Króli

Mieszkańcy Zielonej Góry mogli w czwartek, dnia 6 stycznia, uczestniczyć nie tylko w obchodach święta Trzech Króli. W żarach odbyło się również zaległe spotkanie pomiędzy ekipami BC Swiss Krono Żary a SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra. Spotkanie w ramach ligi trzeciego szczebla zakończyło się zwycięstwem gospodarzy z Żar.

Wyrównany początek spotkania

Od samego początku mecz pomiędzy drużynami BC Swiss Krono Żary a SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra odbywał się w dosyć szybkim, lecz wyrównanym tempie. Jednak już pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, którzy schodzili z prowadzeniem 17:13. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał już jednak rezultat remisowy 33:33. To tylko pokazuje, jak wyrównany pojedynek toczyły oba zespoły.

Ostatecznie wygrali gospodarze

Druga część spotkania na początku przebiegała w podobnym tonie co pierwsza część gry. Jednak ostatecznie to właśnie trzecia kwarta spotkania skończyła się dziesięciopunktowym prowadzeniem drużyny BC Swiss Krono Żary, przez co przed czwartą kwartą mieli oni dosyć otwartą sytuację do zwycięstwa.

I rzeczywiście gospodarze do samego końca grali konsekwentnie w defensywie i ofensywie, przez co nie oddali prowadzenia już do samego końca. Co więcej, ostatnia kwarta również padła łupem gospodarzy, przez co ostatecznie wygrali oni całe spotkanie w stosunku 86:72. Z kolei koszykarze SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra musieli pogodzić się z porażką i uznać wyższość gospodarzy tego spotkania rozgrywanego w święto Trzech Króli. Warto dodać, że po tym spotkaniu koszykarze z Żar utrzymali się i umocnili na pozycji wicelidera rozgrywek.