Lotnisko Zielona Góra-Babimost: Rekordowy lipiec w obsłudze pasażerów

Podczas lipca tego roku, Lotnisko Zielona Góra-Babimost miało przyjemność odprawić 6933 pasażerów. Informację tę przekazało biuro prasowe Polskich Portów Lotniczych (PPL) w czwartek, podkreślając, że jest to najwyższa liczba obsłużonych podróżnych od początku bieżącego roku.

Rzecznicy PPL zaznaczyli również, że lipiec był wyjątkowo udany dla jedynego portu lotniczego na Lubuszczyźnie. W porównaniu do analogicznego okresu w 2019 roku, liczba odprawionych pasażerów znacząco wzrosła, co stanowi wyrazisty sukces w procesie odbudowy po pandemii.

W lipcu br., Lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło 6933 podróżnych, co oznacza ponad połowę więcej niż w tym samym miesiącu dwa lata wcześniej – wtedy to lubuski port lotniczy odprawił 4513 osób. Dodatkowo, w pierwszym miesiącu trzeciego kwartału 2023 roku na lotnisku Babimost przeprowadzono 411 operacji pasażerskich.

Polskie Porty Lotnicze dostrzegają rosnące zainteresowanie lotami z portu Zielona-Góra Babimost. Jak podkreślają, jest to coraz bardziej widoczne na tle innych portów lotniczych.

PPL poinformowały również, że od początku bieżącego roku na lubuskim lotnisku obsłużono łącznie 29 594 pasażerów. To prawie dwukrotnie więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2019 roku.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost oferuje szereg połączeń zarówno krajowych jak i zagranicznych w sezonie urlopowym.