Kibice futbolu z zapartym tchem czekają na rozgrywki ligowe

Prawdziwi entuzjaści lokalnej piłki nożnej z niecierpliwością oczekują na zbliżające się mecze. W pierwszej kolejności zobaczymy gry drużyn III i IV ligi, a następnie przyszedł czas na powrót na boisko klubów z niższych klas rozgrywkowych.

Podczas nadchodzącego weekendu przyjdzie nam zaświadczyć o inauguracji rywalizacji, w której wezmą udział pierwsza i druga drużyna Lechii Zielona Góra. W sobotę, pod wodzą trenera Andrzeja Sawickiego, zespół zmierzy się z MKS-em Kluczbork punktualnie o godzinie 18:00. Następnego dnia, w niedzielę, rezerwy Lechii będą miały szansę pokazać swoją siłę w meczu z drużyną Pogoni Świebodzin – początek spotkania również o tej samej porze. Klasa okręgowa ma swój start zaplanowany na tydzień później, natomiast rozpoczęcie rywalizacji przez drużyny A-klasy nastąpi dwa tygodnie później.

W pierwszej grupie wystąpi TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra. O planach na nowy sezon oraz przebiegu przygotowań opowiada jej grający prezes, Piotr Turzański. Do tej pory drużyna odnotowała trzy zwycięskie sparingi i liczy na utrzymanie tego trendu w kolejnym meczu, który odbędzie się w środę przeciwko Piastowi Czerwieńsk. Trener wyznaczył cel punktowy dla drużyny – 28 punktów na rundę – ale efektów tej strategii pozostaje jeszcze poczekać.