Grzegorz Walasek, utytułowany żużlowiec z Falubazu Zielona Góra, dołącza do sztabu szkoleniowego klubu

Grzegorz Walasek, wychowany w ramach Falubazu Zielona Góra i jeden z najbardziej renomowanych polskich żużlowców, został członkiem sztabu szkoleniowego klubu. Od tej pory nie będzie już pełnił roli zawodnika, lecz trenera. Jego głównym zadaniem będzie kształtowanie młodych talentów.

Walasek to postać o wyjątkowej sławie w świecie żużla, a jego powrót do rodzimego klubu w nowej roli stanowi symboliczne zamknięcie pewnego etapu i rozpoczęcie kolejnego. Jako trener będzie miał za zadanie przekazać swoją wiedzę i doświadczenie młodzieży, za którą będzie odpowiedzialny.

– W naszym sztabie szkoleniowym od roku pracuje Piotr Protasiewicz, jego obecność i wsparcie znacznie podniosły nastrój w drużynie. To pokazuje, że idea angażowania naszych własnych wychowanków do pracy z młodzieżą jest trafiona. Dlatego teraz zapraszamy do współpracy Grzegorza – stwierdził prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała. – Walasek będzie odpowiedzialny za rozwój młodych adeptów żużla. Jestem przekonany, że jego bogate doświadczenie i wiedza zostaną właściwie przekazane naszym młodym zawodnikom, którzy nauczą się, jak efektywnie wykorzystać te zasoby na torze.