Giganci Zielona Góra: historyczny debiut w Bałtyckiej Lidze Baseballu

Zbliża się ważne wydarzenie w życiu Gigantów Zielona Góra – drużyny baseballowej złożonej z entuzjastów tego sportu. W sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 11:00, będą mieli okazję zadebiutować w ligowych rozgrywkach, mierząc się w meczu przeciwko Demonami Miejska Górka. Giganci Zielona Góra to inicjatywa od ponad roku rozwijająca się na zielonogórskim podwórku. Założycielem i trenerem tej drużyny jest Artur Szałankiewicz.

Artur Szałankiewicz opisuje, jak przez ten okres rozwijała się drużyna: „Jeśli spojrzeć na naszą pierwszą drużynę, to rzeczywiście przybyło nowych twarzy. Niemniej jednak, są to gracze, którzy nadal uczą się gry w baseball. Naszym celem było skupienie jak największej ilości osób zainteresowanych tą grą, niezależnie od tego czy wcześniej miały styczność z baseball’em. Oczywiście, jeśli pojawiłby się doświadczony zawodnik gotów wesprzeć nasz zespół, byłoby to fantastyczne, ale raczej nie liczymy na taki scenariusz. Stawiamy na to, że osoby dołączające do naszego projektu zakochają się w baseball’u, co przyczyni się do ich rozwoju”. Trener Gigantów cieszy się również z faktu, że baseball przyciąga najmłodszych. „Jestem szczęśliwy widząc, że trenujemy dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Regularnie mamy siedem-osiem osób na treningach, co uważam za duże osiągnięcie. Musimy myśleć perspektywicznie – chłopcy kończący szkołę średnią mogą niedługo wyjechać na studia, dlatego ważne jest dla nas promowanie baseball’u wśród dzieci”, dodaje szkoleniowiec.

Sobota 19 sierpnia będzie przełomowym dniem dla drużyny z Zielonej Góry – odbędzie się ich debiut w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Z powodu braku odpowiedniego boiska do gry w baseball w Zielonej Górze, Giganci jako gospodarz będą musieli rozegrać swój mecz na stadionie w Miejskiej Górce niedaleko Rawicza.