Gala Zielonogórskiego Sportu – podsumowanie i uhonorowanie najważniejszych postaci

W piątek, 2 lutego, miało miejsce wspaniałe wydarzenie sportowe – 20. Bal Zielonogórskiego Sportu. Była to okazja do uznania i docenienia osiągnięć sportowców, trenerów i działaczy.

Podczas tego jubileuszowego balu, który już od dwóch dekad stanowi ważne wydarzenie w kalendarzu miasta, wręczono nagrody najlepszym sportowcom ubiegłego roku. Wśród laureatów znaleźli się kickbokserzy Rafał Gąszczak z ASW Knockout oraz Kinga Szlachcic z SKF Boxing, a także strzelczyni Natalia Kochańska reprezentująca Gwardię.

Nie zapomniano także o zawodnikach z niepełnosprawnościami. W tej kategorii szczególne wyróżnienie otrzymał parakajakarz Mateusz Surwiło z ZSR Start. Jego zaangażowanie i sukcesy na pewno zasłużyły na to wyjątkowe uznanie.

Podczas gali doceniono również drużynę Falubaz Zielona Góra, która została wybrana drużyną roku. Ale to nie koniec wyróżnień. Prezydent miasta wręczył złote medale za całokształt pracy i wkład w rozwój sportu. Tym prestiżowym odznaczeniem zostali uhonorowani Kamila Kubas, parakajakarka z ZSR Start, Marcin Nitschke, znany snookerzysta, Anatol Kałasznikow z Klubu Karate Nidan, trener kickboxingu Tomasz Pasek z ASW Knockout oraz prezes Lechii i APMM Maciej Murawski.