Dwukrotni zdobywcy złotych medali w Mistrzostwach Polski U14 na kortach tenisowych

Podczas Mistrzostw Polski U14, które odbyły się w Zielonej Górze, Aleksandra Zapława z Gdańskiej Akademii Tenisowej oraz Sebastian Tejerina z Kostrzyńskiego Klubu Tenisowego, sięgnęli po dwa złote medale. Anita Cytrycka reprezentująca ZKT Zielona Góra powróciła do domu również z dwoma medalami.

Aleksandra Zapława triumfowała w finałowym pojedynku singla, gdzie zmierzyła się z Oliwią Kądzielską z Krzyckiego Parku Wrocław. Po trzech setach (6:2, 3:6, 6:0) Zapława wywalczyła złoty krążek, puchar oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo otrzymała voucher o wartości 2500 zł do wykorzystania na zagraniczne turnieje rangi Tennis Europe. Srebrna medalistka, Oliwia Kądzielska, wróciła do domu z voucharem na 1300 zł. Brązowe medale przypadły Anicie Cytryckiej i Mai Schweice z Sopot Tenis Klubu, które odpadły w półfinałach.

Aleksandra Zapława wzięła również udział w finale gry podwójnej na kortach Klubu Tenisowego Royal Zielona Góra. Grała tam w parze z Antoniną Stochowską z Toruńskiej Akademii Tenisowej. Tytuły mistrzowskie zdobyły bez walki, ponieważ duet Maja Szweika – Alicja Szweda (STT Szczecinek) nie stawił się na mecz. Anita Cytrycka zdobyła brązowy medal w deblu, gdzie jej partnerką była Oliwia Kądzielska.