Donald Tusk w Zielonej Górze – w jakim celu?

Nieczęsto Donald Tusk pojawia się w miejscowości Zielona Góra. Tym razem jednak złożył swoją wizytę na terenie województwa lubuskiego. Z jakiego powodu były premier Polski pojawił się w Zielonej Górze? Wszystko za sprawą podpisania aktu erekcyjnego w związku z budową Parku Technologii Kosmicznych w mieście.

Czwartkowa wizyta Donalda Tuska w Zielonej Górze

Podczas pobytu Donalda Tuska w Zielonej Górze były premier odbył z nietypowym gościem rozmowy. Z kim rozmawiał były premier Polski? Otóż okazuje się, że podczas pobytu w mieście mógł rozmawiać z robotem. Oczywiście tematem wizyty na pewno nie była kontynuacja współpracy przez NASA z Roskosmos. Jak więc do tego spotkania z robotem doszło? Otóż robót przywitał Tuska w momencie, gdy ten przybył na miejsce. Co ciekawe, robot podczas przywitania byłego premiera powiedział naprawdę zabawne słowa. Powiedział między innymi, że będzie naprawdę dużo się działo i że wszyscy mają dobrze się bawić.

Co więcej ucieszył się on z wizyty Donalda Tuska i wszystkich zgromadzonych. Warto dodać, że po słowach przywitania wypowiedzianych przez robota później to również doszło do podania ręki robota w kierunku Donalda Tuska.

Donald Tusk zachwycony kierunkiem, który obrał Park Technologii Kosmicznych

Bez wątpienia w Polsce brakuje miejsc, w których można byłoby badać kosmos oraz wszystkie pochodne tego tematu. Dlatego też pomysłodawcy wpadli na pomysł tego właśnie projektu, w którym oczywiście ważną częścią jest Park Technologii Kosmicznych. W założeniu Park ten ma być miejscem, które będzie w regionie wiodącym ośrodkiem badawczo-przemysłowym dla kosmicznej i satelitarnej inżynierii w regionie.

Na pewno należy powiedzieć, że niewątpliwie takich inwestycjach w Polsce brakuje. Na szczęście wygląda na to, że coraz więcej miejsc w Polsce będzie tak kierunek rozwoju obierać. Miejmy nadzieję, że na pewno wejdzie to jako trend, który w najbliższych latach będzie w naszym kraju się rozwijał.