Derby w piłce nożnej: Lechia Zielona Góra pokonuje Carinę Gubin

Na miejskim stadionie sportowym w Gubinie odbyło się 27 sierpnia, niedzielne spotkanie dwóch lubuskich drużyn piłkarskich. Spotkanie derby pomiędzy miejscową Cariną Gubin a gośćmi z Lechii Zielona Góra zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych, którzy triumfowali wynikiem 2:1.

Carina Gubin do starcia z rywalami z Zielonej Góry przystępowała po emocjonującym zwycięstwie nad drugim zespołem Rakowa Częstochowa, które miało miejsce wcześniejszej części tygodnia i zakończyło się wynikiem 3:2. Z drugiej strony, Lechia Zielona Góra do meczu przystąpiła po dwóch porażkach w poprzednich spotkaniach. Jej zawodnicy byli więc zmotywowani, aby nie dopuścić do powiększenia liczby przegranych meczów do trzech.

Trener gospodarzy, Iwanicki, przyznał, że w drużynie doszło do wielu zmian i wiele nowych, młodych zawodników dołączyło do składu. – Nie jest to zły początek – stwierdził. – Jest jednak potrzeba, aby zawodnicy lepiej się ze sobą zgrali oraz efektywniej wykorzystywali swoje mocne strony i sytuacje pod bramką przeciwnika. Gdyby tak było już dzisiaj, spotkanie mogłoby skończyć się remisem. Mam nadzieję, że wiosną zaprezentujemy się z jeszcze lepszej strony – dodał trener.