Decydujące starcia tenisistów i tenisistek ZKS Palmiarnia Zielona Góra o awans do wyższych rozgrywek

Tenisistki oraz tenisiści ZKS Palmiarnii Zielona Góra zmierzą się w kluczowych meczach barażowych, które zadecydują o awansie do wyższej ligi. W pierwszej kolejności przystąpią do rywalizacji panie, które będą walczyć o uzyskanie miejsca w pierwszej lidze.

W swoim inauguracyjnym spotkaniu w Drzonkowie, zielonogórskie tenisistki zakończyły rywalizację z drużyną MKS Czechowice-Dziedzice wynikiem 5:5. Rewanżowe starcie odbędzie się na hali przeciwniczek 10 czerwca. Tymczasem druga ekipa ZKS-u stawi czoło zawodnikom z Bielska Białej w meczach mężczyzn, walcząc o awans do superligi. Pojedynki zaplanowano na dni 15 oraz 18 czerwca. Jaki są szanse naszych drużyn? Zapytaliśmy trenera Lucjana Błaszczyka.

Trener Błaszczyk stwierdził, że dziewczyny po zremisowanym pierwszym spotkaniu 5:5 mają korzystne bilanse setów, dzięki czemu wszystko jest możliwe i sytuacja wygląda obiecująco. Wyraził optymizm co do ich szans na awans. Jeśli chodzi o drużynę mężczyzn, będziemy świadkami wyrównanego starcia, a kluczowym czynnikiem będzie forma dnia. Zawodnicy będą dążyć do tego, aby także druga drużyna awansowała do wyższej ligi.