Budowa zadaszonego lodowiska- czy dojdzie do skutku?

W imieniu mieszkańców radny Jacek Budziński wystosował zapytanie, na jakim etapie jest inwestycja i budowa zadaszonego lodowiska, które miało powstać obok Elektrociepłowni. Informacja o całorocznym lodowisku pojawiła się na koniec zeszłego roku. Niestety, do dnia dzisiejszego nie rozpoczęła się budowa obiektu.

Jest plan, trwają rozmowy

W odpowiedzi na zapytanie radny uzyskał informację, że obecnie został uchwalony plan umiejscowienia lodowiska. Trwają rozmowy z Elektrociepłownią co do zmiany terenu, gdzie miałoby powstać lodowisko.

Całoroczne lodowisko

Przypomnijmy ze pod koniec zeszłego roku radni podjęli decyzję o budowie wyjątkowego obiektu. Całoroczne lodowisko miało być obiektem nowatorskim, jednym w Polsce. Ciepło miało zmieniać w chłód, dzięki nowoczesnej technologii. Jedna z działek należąca do elektrociepłowni w Zielonej Górze miała być oddana właśnie pod tę inwestycję. Na projekt miały być pozyskane liczne dofinansowania.

Minął prawie rok, a lodowiska nie ma

Minął rok a temat lodowiska jakby ucichnął. Nie zapomnieli jednak o nim mieszkańcy, którym pomysł przypadł go gustu. Wystosowali oni liczne zapytania o dalsze kroki w kierunku realizacji inwestycji. Radny Jacek Budziński w imieniu zielonogórzan skierował pismo do Rady Miasta, kiedy rozpocznie się budowa obiektu. Na razie jednak toczą się rozmowy i ustalenia dotyczące terenu, na którym stanąć ma lodowisko.

Zamiana terenu

Sprawa jest skomplikowana, ponieważ, jednym z elementów inwestycji jest zamiana terenów. Miasto oddałoby Elektrociepłowni działkę w strefie gospodarczej w Nowym Kisielinie, w zamian za teren należący do Elektrociepłowni w Zielonej Górze, na której zostanie zbudowane lodowisko. Plan umiejscowienia lodowiska jak wspomnieliśmy, zgodnie z informacją z miasta został uchwalony. Teraz Elektrociepłownia musi zatwierdzić zamianę terenu.