W sezonie wakacyjnym sprawdź ważność swojego paszportu – punkty wydawania dokumentów w Zielonej Górze

Okres letni to szczególny czas, kiedy wiele osób decyduje się na podróże za granicę. W takim przypadku istotne jest, aby upewnić się co do ważności posiadanych dokumentów, przede wszystkim paszportu. W niektórych krajach wymaga się, aby ten dokument był ważny jeszcze co najmniej przez pół roku od dnia planowanej podróży.

Wszyscy zainteresowani uzyskaniem nowego paszportu lub odnowieniem starego powinni skierować swoje kroki do biura paszportowego, które mieści się w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej. Jak informuje Robert Czuchrzyński, kierownik tego biura, mimo dużej liczby chętnych, proces wydawania paszportów nie ulega wydłużeniu. Dla większości lipcowych terminów już zarezerwowano miejsca, ale dzięki systemowi rezerwacji online, kolejki są niewielkie.

Dla tych jednak, którzy zapomnieli o konieczności wyrobienia nowego paszportu i ich planowana podróż jest tuż za rogiem, istnieją punkty szybkiego wydawania paszportów tymczasowych. Dwa takie miejsca znajdują się na terenie naszego kraju – na lotnisku Chopina w Warszawie i na lotnisku Balice w Krakowie.