Szkolenie dla kierowców z jazdy na autostradzie oferowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze proponuje szkolenie z jazdy na autostradzie dla miejscowych kierowców. To bezpłatna oferta, do której mogą przystąpić wszyscy zainteresowani – zauważa Marta Mądry-Demowska, specjalistka ds. techniki jazdy z Tomaszowskiego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.

Głównym założeniem tej inicjatywy jest rozwijanie umiejętności kierowania pojazdem, zwiększanie poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnienie że kierowcy będą w stanie prawidłowo poruszać się po autostradzie. Spotkanie rozpoczyna się od części praktycznej, czyli ćwiczeń:

Szkolenie może potrwać najwyżej 8 godzin. Organizatorzy podkreślają, że uczestnicy tego kursu reprezentują bardzo różne poziomy doświadczenia w prowadzeniu pojazdów:

Aby zapisać się na szkolenie i sprawdzić dostępność terminów, należy odwiedzić stronę internetową o nazwie kursjazdynaautostradzie. Do miejsca szkolenia, które znajduje się w Tomaszowie, można dojechać we własnym zakresie lub skorzystać z transportu zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Prowadzenie pojazdu odbywa się na samochodzie należącym do ośrodka.