Piesza pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę – tradycja podtrzymywana przez wiernych Katolików

Tradycja pielgrzymek katolickich ma niezmiennie silne powiązania z okresem letnich wakacji, a Jasna Góra pozostaje jednym z najważniejszych celów tych duchowych podróży. Wśród tłumów wiernych, którzy każdego roku decydują się odbyć tę pieszą pielgrzymkę, szczególne miejsce zajmują mieszkańcy Zielonej Góry. I w tym roku, jak co roku, znów będą mieli oni okazję udać się na kilkunasto-dniową pielgrzymkę do świętej Częstochowy.

Tegoroczna, 41. już edycja pieszej pielgrzymki z Zielonej Góry na Jasną Górę, zaplanowana jest w dniach od 1 do 12 sierpnia 2023 r., obejmując okres od wtorku do soboty.

Organizatorzy poinformowali o ustalonych kosztach udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dla dorosłych uczestników pielgrzymki koszt wynosi 330 zł. Jeśli chodzi o najmłodszych uczestników, dzieci do 6 roku życia mogą brać udział za darmo, natomiast dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat koszt udziału wynosi 165 zł. Dodatkowo przewidziano opcję udziału w części pielgrzymki – tutaj koszt wynosi stałe 30 zł plus dodatkowe 30 zł za każdy dzień uczestnictwa. Dla dzieci od 7 do 9 lat stały koszt jest taki sam (30 zł), ale koszt za każdy dzień uczestnictwa wynosi mniej, bo tylko 15 zł.

Dla tych, którzy po dotarciu na Jasną Górę, zdecydowaliby się skorzystać z transportu powrotnego do Zielonej Góry autokarem, organizatorzy przygotowali ofertę za dodatkowe 90 zł.