Pieniądze dla Zielonej Góry z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

W ostatnim czasie ukazała się oficjalna lista inwestycji, które otrzymają wsparcie finansowe od rządu. Premier zatwierdził listę inwestycji, które zostaną wsparte środkami pieniężnymi pochodzącymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W tym wszystkim nie mogło oczywiście zabraknąć pieniędzy dla Zielonej Góry, w której również wiele dróg i ulic wymaga remontu.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Zielona Góra otrzymała pieniądze na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła. Teraz udało się także pozyskać środki finansowe na remonty dróg w mieście. Warto dodać, że miasto chciało uzyskać aż 50 milionów złotych, a koniec końców udało się uzyskać 50% na aż 40 projektów, które kwalifikowały się do otrzymania dofinansowania. Jakie dokładnie inwestycje zostaną zrealizowane dzięki tym środkom finansowym?

Lista ulic i miejsc, które zostaną zmodernizowane jest naprawdę długa, bowiem liczy aż 40 pozycji. Z ciekawszych i ważnych inwestycji warto wspomnieć o modernizacji ulic Poznańskiej, Rzeźniczaka, Nowojędrzychowskiej, Bocianiej, Jagodowej, Zamoyskiego, czy też modernizacja wielu skrzyżowań. Więcej informacji na temat rozpoczęcia danych inwestycji oraz szczegółów w ich temacie powinniśmy udostępnić wkrótce.