Zielona Góra otrzymała pieniądze na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła

Już niedługo mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli liczyć na dofinansowanie od miasta w przypadku, gdy zdecydują się na wymianę źródeł ciepła. Wszystko dzięki pieniądzom, które miasto Zielona Góra otrzymało z programu „Ciepłe mieszkanie”.

Dofinansowanie na inwestycje mieszkańców

Mieszkańcy, którzy będą chcieli przeprowadzić wymianę źródeł ciepła w swoich domach, to będą mogli liczyć na dofinansowanie od miasta. To za sprawą dofinansowania, o które ubiegała się Zielona Góra, i które zostało jej przyznane. Miasto Zielona Góra jest jednym z osiemnastu samorządów, które takie środki finansowe na dofinansowanie otrzyma. Dofinansowanie pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki i to właśnie do tego podmiotu samorządy musiały składać wnioski. Łącznie do przeznaczenia na ten cel było 9 milionów złotych, a Zielona Góra otrzyma aż 1,6 milionów złotych z tego tytułu. Wstępne szacunki pozwalają sądzić, że dzięki tym pieniądzom uda się wesprzeć wymianę źródeł ciepła w 77 lokalach.

Jak wiadomo, o dofinansowanie będzie można ubiegać się w momencie, gdy będziemy chcieli wymienić lub zakupić nowe źródło ciepła lub też na stolarkę drzwiową, okienną oraz na dokumentację projektową, która będzie dotyczyła tej inwestycji. Warto dodać, że dofinansowanie nie będzie obejmować przyznania środków na wymianę okien.