Odbył się przetarg na zakup elektrobusów klasy mini. Nie wpłynęła żadna oferta

Z powodu braku ofert w ramach przetargu na dostawę trzech elektrycznych autobusów klasy mini, został on unieważniony. Niestety żaden podmiot nie zdecydował się wziąć udziału w przetargu. Z tego powodu przetarg został unieważniony przez miejskiego przewoźnika z Zielonej Góry.

Brak chętnych na udział w przetargu

Żaden podmiot nie zdecydował się wziąć udziału w przetargu dotyczącym dostarczenia trzech autobusów elektrycznych klasy mini. Taka sytuacja z pewnością mogła zaskoczyć rządzących. Szczególnie, że miejskiemu przewoźnikowi w Zielonej Górze brakuje takich nowoczesnych pojazdów o sprecyzowanych parametrach. Jak wiadomo miały to być autobusy mierzące od 5,8 do 7 metrów długości. Liczba pasażerów, którą mógł zabrać dany pojazd, miała wynosić minimum 19 osób. Oprócz tego pojazdy miały być wyposażone w silnik o mocy minimum 130 kW. Miały także być przystosowane do tego, aby na jednym ładowaniu pokonać trasę około 180 kilometrów.

Jednak z dniem 14 listopada minął termin składania ofert w przetargu na zakup trzech autobusów elektrycznych klasy mini. W związku z tym MZK było zmuszone unieważnić przetarg z powodu braku zainteresowania wśród podmiotów, które realizują takie dostawy.