Krajowy Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem: Darmowe konsultacje od 17 lutego

Poniedziałek, 17 lutego, oznacza początek Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, wydarzenia organizowanego na terenie całego kraju. Już od wielu lat, każdego lutego, na propozycję Ministerstwa Sprawiedliwości, uruchamiana jest ta specyficzna forma wsparcia i poradnictwa. W aktywnym uczestnictwie nie próżnują również policjanci z Zielonej Góry, którzy serdecznie zapraszają do skorzystania z możliwości konsultacji oraz dyżurów telefonicznych.

Nasza inicjatywa – Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – realizowana jest w Polsce już od kilku lat pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości. To okres, kiedy pomoc w formie bezpłatnych konsultacji oferują nie tylko przedstawiciele aparatu sprawiedliwości, ale też funkcjonariusze policji, psycholodzy i eksperci z różnych organizacji pozarządowych. Policjanci z Zielonej Góry ponownie zgłosili gotowość do współtworzenia tego projektu poprzez udzielanie porad i prowadzenie dyżurów konsultacyjnych. Dodatkowo, dostępny jest specjalny telefon zaufania.

Podczas tych rozmów, policjanci są przygotowani do udzielania wsparcia i przekazywania praktycznych informacji na różnorodne tematy. Może to dotyczyć procedur informowania organów ścigania o popełnieniu przestępstwa, sposobów radzenia sobie z przypadkami przemocy domowej czy też metod pokonywania problemów występujących po doświadczeniu przestępstwa.

W bieżącym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przebiega od 17 do 23 lutego 2025. Policjanci w tym czasie będą dostępni zarówno w jednostkach Policji, jak i w Lubuskim Stowarzyszeniu na Rzecz Kobiet „Baba” oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze.